BUDOWA DOMU TO WYZWANIE

BUDOWA DOMU TO WYZWANIE, KTÓREMU NIEŁATWO SPROSTAĆ, szczególnie, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy w tym zakresie i jesteśmy w stu procentach zdani na umiejętności i doświadczenie naszego fachowca. Przed nami tysiące decyzji, zaczynając od wyboru miejsca przyszłej inwestycji, projektu wymarzonego domu, materiałów, z których ma być wybudowany, kończąc na rozmieszczeniu kontaktów i wyborze armatury łazienkowej.

Może się okazać, że rozpoczęcie budowy jest opóźnione lub wręcz niemożliwe ze względu na zalegającą na działce wodę. Wykonywanie jakichkolwiek prac w takich warunkach zabiera dużo więcej czasu i dużo więcej kosztuje. Aby nie doszło do szybkiej dewastacji, budynek będzie musiał zostać odpowiednio zaizolowany, choć często nawet dobra izolacja nie będzie sobie w stanie poradzić z ciągle zalegającą wodą, szczególnie po intensywnych opadach deszczu. W konsekwencji budynek, umiejscowiony na takiej wiecznie podtopionej działce, będzie szybko niszczał, a na ścianach w niedalekiej perspektywie pojawi się zagrażający zdrowiu i życiu jego mieszkańców grzyb. Aby temu zaradzić, dobrze jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu, przeprowadzić drenaż odwadniający działki, który skutecznie osuszy teren z zalegającej wody.

Budowa ruszyła, nasz dom ma już ściany, całość wieńczy dach. Teraz pora zmierzyć się z domowymi instalacjami, których na pierwszy rzut oka nie widać, ponieważ najczęściej są ukryte pod warstwą tynku i podłogą, ale stanowią bardzo istotny etap budowy domu. Od ich solidnego zaprojektowania i wykonania zależy przyszłe zadowolenie mieszkańców z codziennego użytkowania domu. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie wykonania pokrewnych instalacji jednej ekipie, np. montażu systemu grzewczego, realizacji instalacji wodnej czy kanalizacyjnej. Tylko wówczas będziemy mogli mieć pewność, o ile jest to ekipa godna polecenia, że poszczególne elementy instalacji będą ze sobą dobrze współdziałały.

About the author /


Related Articles