Egzotyka w polskich ogródkach

Egzotyka w polskich ogródkach

O tym, że w naszych domach coraz częściej pojawiają się doniczki z roślinami egzotycznymi, wie każdy. Jednak sporym zaskoczeniem bywa to, że w ogrodach można zobaczyć małe krzaczki kiwi. To jednak dopiero początek egzotycznych upraw w polskich ogrodach.

Polacy coraz chętniej sieją i sadzą w swoich ogrodach rośliny egzotyczne. Niektóre z nich, jak np. miniaturowe kiwi, można posadzić bezpośrednio do gruntu. Krzew ten świetnie się czuje w polskich warunkach pogodowych i w wielu ogrodach cyklicznie owocuje.

Poza kiwi coraz częściej w ogrodach pojawia się borówka amerykańska. Dotychczas uprawiana była przede wszystkim na plantacjach, ale dziś jest coraz częstszym gościem na przydomowych grządkach.

Warto także wspomnieć o dużej liczbie roślin, które wysadzane są do doniczek i wystawiane na zewnątrz. W ten sposób na tarasach i balkonach w okresie letnim można podziwiać palmy czy draceny, które zazwyczaj zdobią nasze domy.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci otaczająca nas aura bardzo złagodniała, stąd też coraz lepiej czują się w naszych ogrodach krzewy i drzewa egzotyczne. Co prawda każda zima przynosi niebezpieczeństwo zmarznięcia rośliny, niemniej jednak warto próbować. Mimo wszystko tylko nieliczni mogą pochwalić się owocami kiwi z własnej uprawy.

 

About the author /


Related Articles