Halloweenowe ozdoby

Halloweenowe ozdoby

Halloween to święto, które przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Ma ono sporą grupę przeciwników, gdyż nie do końca pasuje do naszych wzorców kulturowych. Niemniej jednak coraz częściej na wystawach sklepowych, w domach i ogrodach pojawiają się charakterystyczne dla tego dnia ozdoby. Wśród nich najpopularniejsze są lampiony z dyni, figurki czarownic i innych magicznych stworzeń.

Latarnie z dyni
Ostatniej nocy października na ulicach, w przydomowych ogródkach, na balkonach a nawet w domach pojawiają się straszne dyniowe latarnie. Najczęściej przedstawiają upiorne twarze, aczkolwiek zdarzają się także bardziej przyjazne wersje z uśmiechem na dyniowej buzi.

Jak zrobić latarnię z dyni?
Dyniowe latarnie możesz kupić w sklepie. Mogą być one wykonane z warzywa lub z innych tworzyw np. z porcelany. Możesz też wykonać swoją latarnię w domu. Wystarczy kupić dynię, wydrążyć ją, a następnie w skórce wyciąć wybrany przez siebie wzór. W tak przygotowanym lampionie umieść świeczkę i halloweenowa ozdoba gotowa.

Inne pomysły na dekoracje
Choć z samym świętem Halloween wiele osób się nie identyfikuje, to trzeba halloweenowe dekoracjeprzyznać, że ozdoby z nim związane znalazły już stałe miejsce w naszym otoczeniu. Poza latarniami z dyni pojawia się także wiele innych dekoracji w kolorystyce tego dnia – czyli pomarańczowym i czarnym. Na wielu przedmiotach pojawia się również charakterystyczna twarz wycinana w dyni. Wśród ozdób dostępnych w sklepach są doniczki, wazoniki, papierowe serwetki z nadrukiem halloweenowym czy ceramiczne figurki. Można wybierać co dusza zapragnie.

 

About the author /


Related Articles