Jak podlewać kwiaty podczas urlopu?

Jak podlewać kwiaty podczas urlopu?

Wakacje to czas wyjazdów, które bardzo często trwają nawet kilka tygodni. Jeśli w pobliżu mieszka ktoś z rodziny, albo masz fajnych sąsiadów, wówczas można ich poprosić o pomoc. Co jednak wtedy, gdy nie ma nikogo, kto zająłby się Twoimi domowymi uprawami? Rynek ogrodniczy ma kilka ciekawych urządzeń na taką okazję.

 

Pojemniki na wodę
Już od dawna znane są pojemniki na wodę, które są zakończone cienką rurką wbijaną w ziemię. Pojemnik należy napełnić wodą, a następnie montuje w doniczce. Kiedy ziemia zaczyna wysychać przez rurkę spływa niewielka ilość wody nawadniając roślinę. Takie małe urządzenie zapewnia nawodnienie roślinom przez kilka a nawet kilkanaście dni w zależności od temperatury i wilgotności powietrza.

Dzisiejsze pojemniki na wodę są nie tylko praktyczne, ale również bardzo ładne. Często kupuje się je nie tylko do nawadniania roślin, ale również do ozdoby. Można kupić kolorowe, szklane kule, ptaki, ceramiczne żabki czy figurki. Warto dobrze się rozejrzeć w kwiaciarniach, sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w sklepach internetowych, a tam z pewnością znajdzie się idealny model dla każdego.

 

Magiczna konewka
Innym, sprawdzonym sposobem na podlewanie roślin podczas urlopu jest Biopon_magiczna_konewka_-_zel_do_roslin_kwitnacych_0_sMagiczna Konewka Biopon. Jest to plastikowy pojemnik napełniony żelowymi kuleczkami. Należy go otworzyć a następnie zgodnie z instrukcją zamontować w doniczce. Zanim jednak magiczna konewka zostanie umieszczona w ziemi należy dobrze podlać roślinę. Wilgoć znajdująca się w ziemi oraz bakterie, które ją zamieszkują sprawiają, że żel z konewki wydziela wodę nawilżającą roślinę. Wadą magicznej konewki jest niezbyt ładny wygląd. Z drugiej strony jest ona bardzo praktyczna, ponieważ gwarantuje utrzymanie odpowiedniej wilgotności nawet do 30 dni.

 

Utrzymanie roślin w dobrej kondycji podczas urlopowego wyjazdu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Jeśli chcesz wrócić do domu, gdzie piękne rośliny czekają na Ciebie, zadbaj o nie i poszukaj odpowiedniego sposobu na „podlewanie na odległość”.

 

 

About the author /


Related Articles