Jeszcze o błędach podczas remontu

Podstawowym problemem w łazience jest często jedna umywalka. Jeżeli dwie osoby wstają równocześnie i wychodzą o tej samej godzinie do pracy, to warto pomyśleć o drugiej umywalce, która rozwiąże problem oczekiwania na swoją kolej, bo zęby można myć wówczas równocześnie.

Jasne fugi w kuchni mogą być przyczyną wielu rozczarowań, bo trudno je czyścić, gdy oblane są tłuszczem i innymi artykułami spożywczymi. Dlatego najlepiej w pobliżu kuchenki gazowej, czy elektrycznej nie umieszczać jasnych fug, a ciemne.

Jeżeli mamy w mieszkaniu masywne i duże meble, to trudno je przestawiać. W tym celu trzeba zorganizować kilka osób i sporo wolnego czasu, żeby zmienić wystrój pokoju. Natomiast jeśli kupimy meble lekkie i zwrotne, to możemy samodzielnie i bez większego wysiłku przestawiać te meble nawet codziennie.

Dlatego jeżeli chcemy nowocześnie i stylowo urządzić salon, to w gruncie rzeczy wystarczy dobrze przygotowany parkiet, nowoczesna kanapa, telewizor plazmowy na ścianie, a na podłodze można ewentualnie położyć jakiś mały dywanik (ostatnio bardzo modne są dywany w stylu futerka, oczywiście z tworzyw sztucznych, a nie skór zwierząt). W takim wnętrzu nie można upychać żadnych dodatkowych mebli, bo zepsuje to estetykę całego pomieszczenia – tapczany ekonomiczne, albo nawet tapczany ekskluzywne nie mogą być „dostawiane” do takiego wystroju.

Warto pamiętać, żeby wybrać dobre materiały, czy to jeśli chodzi o ściany działowe, czy też panele podłogowe, bo nie warto co pięć lat organizować kolejnego remontu.

About the author /


Related Articles