Krzesła do jadalni w stylu skandynawskim

Jadalnia powinna być funkcjonalna, a jednocześnie zaaranżowana w ciekawy sposób. Wiele osób decyduje się utrzymać to pomieszczenie w stylu skandynawskim. Klasyczna wersja tego stylu zakłada użycie we wnętrzu naturalnych materiałów i kolorów. Prym wiodą zatem meble drewniane połączone z bielą, odcieniami szarości, niekiedy czernią.

Czy ta zasada obowiązuje w przypadku wyboru krzeseł do jadalni? Jak najbardziej! Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że styl skandynawski przez lata ewoluował i oprócz wskazanych wcześniej barw, pożądane będą także inne połączenia kolorystyczne. Pojawią się zatem błękity, zielenie, róże, a nawet granat.

Jakie krzesła wykorzystasz w aranżacji?

W prostych, niekiedy wręcz minimalistycznych jadalniach urządzonych w stylu skandynawskim, nie będzie miejsca na bogato zdobione meble. Nie oznacza to jednak, że wnętrze ma być chłodne. Zdecydowanie nie sprawdzą się w takiej jadalni krzesła ciemne, szczególnie te druciane lub wykonane ze stali (charakterystyczne dla stylu industrialnego).

Jeśli chodzi o konstrukcję krzeseł, to dominować będą te na jasnych, drewnianych podstawach. Niekiedy nogi krzeseł wzmocnione będą cienkimi, metalowymi wspornikami, które dodadzą im uroku. A gdy pojawią się stelaże metalowe, to będą skonstruowane tak, by dawać wrażenie lekkości, a jednocześnie nowoczesności.

Eleganckie, nowoczesne i wygodne

Te trzy określenia najlepiej opisują to, jakie są krzesła do jadalni w stylu skandynawskim. Niektórym wydaje się, że eleganckie meble odbierają wnętrzu jego przytulny charakter. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na propozycje sklepu Meble.pl. W ofercie znajdują się proste, a zarazem funkcjonalne krzesła, które wykorzystacie w jadalni.

Krzesła utrzymane w stylu skandynawskim mają zróżnicowany charakter. Niektóre odznaczają się klasyczną, prostą konstrukcją, inne występują w wersji tapicerowanej. Część z nich posiada nawet praktyczne podłokietniki. Wszystkie prezentują się równie interesująco, a co najważniejsze – są nadzwyczaj praktyczne.

About the author /


Related Articles