Na co zwroćić uwagę wybierając hosting?

W Internecie istnieje bardzo dużo ofert związanych z hostingiem. Pomimo bogatej oferty wybór hostingu powinien być przemyślany. Nie każda firma bowiem jest godna polecenia. Co jest ważne podczas wyboru hostingu dla swojej strony?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym by hosting był obsługiwany przez wydajne serwery www. Szybkość a także niska awaryjność serwerów ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla użytkowników. Popularne wyszukiwarki internetowe na tej podstawie tworzą swój ranking dlatego wolno działająca strona może być trudniejsza do znalezienia na wiele zapytań.

Hosting powinien być pozbawiony limitów oraz obsługiwać skrypty PHP, CGI. Do najczęściej spotykanych limitów zalicza się np. brak możliwości uruchomienia zadań crontab. Istotne jest także aby bazy danych MySQL nie posiadały limitów co do ilości i najlepiej wielkości. To samo tyczy się możliwości podpięcia swoich domen. Jeżeli nie ma tych limitów to dobrze. Często można także spotkać PHP w trybie „safe mode” co nie jest pożądane w wypadku niektórych skryptów. Nieraz też mamy zamiar stworzyć stronę z filmami wideo i tutaj potrzebne są specjalnie biblioteki. Warto sprawdzić jakie warunki spełnia hosting przed konkretnym wyborem.

Ważne są także usługi dodatkowe i inne udogodnienia. Można do nich zaliczyć preinstalowane skrypty, dzięki którym w bardzo łatwy sposób można zainstalować najpopularniejsze systemy zarządzana treścią jak np. WordPress. Kolejną dogodnością jest możliwość rejestracji domen. Dobrze jeszcze jakby domeny były sprzedawane w rozsądnych cenach i za nie wielką cenę były później przedłużane. Inną przydatną usługą jest hosting SEO. Jego zalety to wiele IP dostępnych dla jednego zamówienia. Główne zastosowanie taki hosting znajduje w pozycjonowaniu.

Nie należy zapominać także o sprawdzeniu tego co myślą inni na temat danej firmy. Ofert jest wiele i na pewno wiele z nich zalicza się do tych godnych uwagi. Jednak z pewnością nie wszystkie. W tym wypadku z pomocą przychodzą fora internetowe. W wielu przypadkach opinie takie są już do odszukania, jeżeli jednak ich nie ma to można zapytać się samemu. Dzięki temu dowiesz się o szybkości serwerów, awaryjności oraz obsłudze klienta, która też jest bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru hostingu. W razie problemów to tam będziesz szukał odpowiedzi. Szybkość reakcji supportu jest wtedy najważniejsza.

Wybierając hosting dla swojej strony warto poświęcić trochę czasu. Im lepiej się przygotujemy tym lepiej na tym wyjdziemy. Pośród tylu ofert nie każda będzie dla nas i dostosowana do naszych potrzeb, część nie będzie w ogóle godna uwagi, a te które nam pozostaną powinny zostać zweryfikowane i pośród nich należy szukać tej najlepszej.

About the author /


Related Articles