Nasz dom

Szczęśliwie przebrnęliśmy przez żmudną pracę w postaci montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej. Nasz dom jest w pełni uzbrojony w inne niezbędne instalacje, np. elektryczną. Zanim położymy na ściankach tynki i gładzie, a na podłodze wysokiej jakości parkiet i glazurę, warto wspólnie z najbliższymi przedyskutować montaż odkurzacza centralnego. Nie jest to urządzenie niezbędne, ale z pewnością bardzo przydatne. O konieczności posiadania odkurzacza centralnego możemy mówić wówczas, gdy dom będzie zamieszkiwany przez alergików. Żaden inny odkurzacz, nawet posiadający najwyższej klasy filtry powietrza, nie jest w stanie tak precyzyjnie oczyszczać pomieszczeń z kurzu i innych szkodliwych drobnoustrojów (np. roztoczy), jak odkurzacz centralny. Jego siła ssąca sprawia, że usuwa zabrudzenia nawet z głębokich warstw. Odkurzacz centralny, w przeciwieństwie do wszelkich tradycyjnych odkurzaczy, usuwa zanieczyszczenia wraz z zużytym powietrzem na zewnątrz domu, sprawiając tym samym, że powietrze we wnętrzach jest nieskazitelnie czyste. Do tego jest bardzo wygodny w obsłudze, a koszt jego montażu możemy podzielić na dwa etapy. Jeśli nawet dziś nie mamy odpowiednich środków na zakup jednostki centralnej, czyli tzw. serca odkurzacza, możemy z tym spokojnie poczekać. Ważne, aby ułożyć rury i wpusty jeszcze przed wylaniem posadzek i ułożeniem tynków na ścianach. Później nie będzie już takiej możliwości, a przynajmniej będzie to mocno utrudnione i kosztowne.

Czy można w ogóle podołać tak wielkiemu przedsięwzięciu jakim jest budowa domu? Jak zaplanować prace, aby o niczym nie zapomnieć, aby wszystko działało bez zarzutu?

Jest na to jedna rada – rzetelna i sprawdzona ekipa fachowców, która dokona kompleksowych usług w naszym domu i tym samym zdejmie z naszych barków ten ciężar.

 

About the author /


Related Articles