Przygotuj się na dokarmianie ptaków

Przygotuj się na dokarmianie ptaków

Nasze ogrody przez cały rok są pełne zwierząt. Wprawdzie widzimy je zazwyczaj latem, jednak to zimą potrzebują naszej pomocy. W chłodne dni warto pamiętać przede wszystkim o ptakach. Zanim nastaną mrozy i spadnie śnieg przygotuj trochę smakołyków dla skrzydlatych gości.

 

Co jedzą ptaki?
Podczas ciepłych pór roku ptaki najchętniej jedzą ziarna, owoce oraz owady. Niestety tego rodzaju pokarmów zaczyna brakować jesienią, dlatego przezimowanie staje się dla nich bardzo trudne. Warto wspomóc ptaki i przygotować na zimę trochę smakołyków. W ptasiej spiżarni powinny się znaleźć:

ziarna słonecznika (nieprażone i nie solone);
ziarna lnu;
owies;
proso;
pokruszone pestki dyni;
niesolone kawałki słoniny.

 

Co jeszcze można przygotować?
Jeśli masz w swoim ogrodzie jabłonie możesz na nich zostawić kilka owoców, które będą doskonałym pokarmem dla ptaków. Warto też pozostawić na drzewach i krzewach ich owoce, którymi żywią się różne gatunki ptaków. Doskonale sprawdzają się owoce jarzębiny, głogu, dzikiego wina czy winogron.

Jeśli zastanawiasz się czy warto dokarmiać ptaki zimą powinieneś wiedzieć, że tak. Ptaki, które znalazły w Twoim domu obficie zastawiony stół przylecą też wiosną i odwdzięczą się pięknym śpiewem.

 

 

 

About the author /


Related Articles